„Jievaro“ vaikams – ekskursija į aerodromą
Parašyta Strele Gegužės 06 2014 14:57:27
Mažeikių „Jievaro“ pagrindinės mokyklos mokiniai naujų įspūdžių ir patirčių sėmėsi išvykdami į neįprastą ekskursiją – grupė šios mokyklos auklėtinių lankėsi Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome ir aviacijos sporto klube Šerkšnėnuose.

Apžiūrėjo lėktuvą

Aerodrome ekskursantus pasitiko sporto klubo vadovas Rimantas Morkūnas. Jis vaikams papasakojo apie Mažeikių aerodromą, sporto klubo veiklą, parašiutininkų šuolius, jų nuotaikas, jausmą ruošiantis šokti iš lėktuvo. Labiausiai aerodromo svečius domino tai, ką jie gali pamatyti savo akimis: klubo vadovas pademonstravo, kaip atrodo, iš ko susideda ir kaip surenkamas parašiutas, lėktuve vaikai pamatė, kaip atrodo pilotų kabina, vairalazdė ir visas lėktuvo valdymo pultas.

Svajojo apie skrydį

Vaikus lydėjusi „Jievaro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir socialiniam darbui Danutė Komovienė sakė, kad apie šitą ekskursiją vaikai svajojo jau seniai: šį kartą pasiėmė tik tiek mokinių, kiek tilpo į mokyklinį autobusiuką. Kitų ši išvyks dar laukia ateityje.
„Žinoma, vaikams pats įdomiausias būtų buvęs skrydis lėktuvu, bet mes neturime tiek lėšų, kad už tai susimokėtume, be to, būtų reikėję tvarkyti labai daug formalumų. Šios ekskursijos metu ne vienas vaikas gal svajojo pakilti į dangų ir pamatyti nuostabų vaizdą iš paukščio skrydžio. Gal jų svajonė galėtų išsipildyti, jei ateityje šis aerodromas galėtų juos pakviesti tapti klubo nariais ar mėgėjais… Jaunimui labai reikia įkvėpimo ugdytis ištvermę, drąsą ir fizinę sveikatą“, – samprotavo D. Komovienė, linkėdama aeroklubui rasti rėmėjų ir prisidėti prie jaunimo ugdymo.


http://www.santarve.lt/mazeikiai/jievaro-vaikams-ekskursija-i-aerodroma/